Як мы уяўляем вершы

Як мы уяўляем вершы? На гэтае пытанне сваімі творчымі работамі адказалі вучні 8-х класаў, якія ўдзельнічалі ў конкурсе мультымедыйнай прэзентацыі любімага верша. У конкурсе ўзялі ўдзел вучні 8а класа: Мільто Яўген, Ермакова Наста, вучні 8б класа: Данілаў Даніла, Еўціховіч Мікола, Ракоўскі Арцём, Скварцоў Алесь, Саўкоў Стас, Туранская Карына, вучні 8г класка: Пахомчык Герман і Шарснёва Вольга.

У якасці аўтарытэтнага журы выступілі вучні 10в класа і адмысловыя знаўцы роднай літаратуры, выпускніцы школы Маісеева Дарь’я і Даніковіч Дар’я. Першае месца ў конкурсе падзялілі паміж сабой вучні 8г класа Шарснёва Вольга (верш Максіма Багдановіча “Слуцкія ткачыхі”) і Пахомчык Глеб (верш М.Багдановіча “Цёплы вечар, ціхі вецер, светлы стог…”).

Прыміце нашы віншаванні!