23 ноября 2011г. в ГУО «Средняя школа №3 г.Орши» состоялся городской конкурс на присвоение звания «Учитель-мастер». Нашу школу представляла учитель белорусского языка и литературы Рябцева Людмила Владимировна. Среди десяти педагогов школ города, которые защищали свои программы мастер-классов, звание «Учитель-мастер» было присвоено и Людмиле Владимировне Рябцевой.

Ей предоставлено право на проведение мастер-класса для учителей белорусского языка и литературы школ города по теме «Фарміраванне ў школьнікаў матывацыі да навучання на ўроках беларускай мовы і літаратуры».

Тематика заянтий:

29.03.2012г. - “Матывацыя навучання і педагагічнай дзейнасці”

17.05.2012г. - “Праяўленне і задавальненне пазнавальных і камунікатыўных патрэб вучняў”

кастрычнік 2012г. – “Эфектыўныя метады, прыёмы і формы працы ў вырашэнні “адвечнай” праблемы по фарміраванні матывацыі“

снежань 2012г. – “Патрабаванні да вырашэння праблемы фарміравання ў школьнікаў матывацыі ў навучанні”